Våra leverantörer levererar

Sommarens fotbolls–VM spelas i Ryssland. Och de leverantörer Gårda Johan Sport arbetar med är en del av mästerskapet.

14 juni-15 juli spelas fotbolls–VM. Sverige är med för första gången på tolv år.

– Vi på Gårda Johan känner oss också lite delaktiga, säger försäljningschef David Gabrielson med ett leende.

Anledningen är att två leverantörer bidrar till årets största idrottsfest.

Italienska hybrisgrästillverkaren Mixto har fått i uppdrag att lägga mattan på Krestovskij Stadion i Sankt Petersburg. Där spelar bland andra hemmanationen Ryssland mot Egypten 19 juni. Dessutom avgörs där en semifinal 10 juli samt bronsmatchen 14 juli.

Franska Metalu Plast, som tillverkar multiarenor för Gårda Johan Sport, kommer att stå för samtliga avbytarbås som kommer att användas under VM.

Kontakta oss

Telefon

031-55 92 00

Om ni planerar att komma till vårt kontor, ring gärna innan så att ni vet att någon av oss på Gårda Johan Sport finns på plats. 


UPP

Gårda Johan Sport Lek & Landskap AB
   Besöksadress: Entreprenadvägen 1, 417 05 Göteborg | Postadress: Box 8944, 402 73 Göteborg | info@gardajohansport.se